Kapela

Kapela Beat Brtewski je společenstvím muzikantů složeném z občanů a přátel místní části Lázní Bělohrad zvané Brtev (brtník - včelař stáčející lesní med).

  • Karel Polívka - zpěv, akustická kytara
  • Vladimír Šádek - elektrická kytara, violoncello, zpěv
  • Kateřina Šádková - zobcová flétna, ukulele, zpěv
  • Tereza Blímová - zobcová flétna, akustická kytara, zpěv
  • Jan Nosek - housle, zpěv
  • Tomáš Klíma - kontrabas, zpěv
  • Pavel Dědic - cajony, činel, vejce, mušle, šumy, ruchy a výkřiky "zpo-mal"

První počátky kapely se datují na podzim r. 2011, kdy spolu začali příležitostně hrát Pavel Dědic ( v minulosti technotrashová kapela Moor) a Vladimír Šádek (dříve Etienne).

Hrají pouze vlastní skladby, které skládá Vladimír Šádek. Jedná se převážně o zhudebněné básně stárnoucí punkera, vegetariána, grafika a občasně krátkodobě šťastného muže Michala Krause (básnická sbírka 140 znaků samoty). 6 května někdy kolem roku 2012 se k nim přidává na kontrabas Tomáš Klíma ("volk" Horní Hořeňák) a vzniká tím základní jádro skupiny.

Postupem času se přicházejí další muzikanti -  Kateřina Šádková, Alena Kuželová a Honza Nosek (Pfiferaios).

Finální sestavu doplnil na počátku roku 2015 horský pivovarník a písničkář Karel Polívka (dříve brněnský folk rockový Nadotek). Karel Polívka přináší nové skladby a dotváří finální podobu kapely. V roce 2016 je dokončen koncertní materiál, skupina začíná vystupovat a ve studiu Josefa Zámečníka natáčí své první CD „Cestář”.

Rok 2017 CD vychází a vedle koncertování BB začíná připravovat písničky na další desku…

V roce 2018 pokračuje kapela v koncertování, i v přípravě dalších skladeb, když v létě přeruší jeho činnost těžká nehoda Karla Polívky, který se při ranním běhu „pro zdraví“ střetl s autem. Ovšem zázrak medicíny zapříčinil, že se téměř kompletně zotavil. Kapela znovu začala aktivně zkoušet, vystupovat a psát nové písně. Rozšířila také rytmickou sekci, kdy z cajonu udělala téměř regulérní bicí. Na podzim se chystá do studia a možná vznikne základ další desky!

Alenku její příjemné pracovní i rodinné povinnosti dotlačily k rozhodnutí, že už s námi dál pokračovat nebude. Radi bychom jí poděkovali za nádherný zvuk její příčné i zobcové flétny. A samozřejmě i za krásný a "lidský" hlas, který k nám přinášel něco, co my chlapi trochu postrádáme. Cit. Díky!!! Ale abychom ho neztratili, tak její místo zaplní opět dívka. Jmenuje se Tereza Blímová.